Start Chór Pielgrzymka do Włoch
Pielgrzymka do Włoch PDF Drukuj Email
Wpisany przez M.Małachowska&G.Łuczyńska   
piątek, 16 września 2005 09:06

wlochy1Chór i orkiestra ze Studzienny w  hołdzie Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II

                Z myślą oddania hołdu i wdzięczności Janowi Pawłowi II za Jego miłość do drugiego człowieka i pełne poświęcenie życia w obronie Jego godności, w dniach 22.08 do 28.08 2005 roku z parafii Studzianna, pod kierownictwem księży Jana Chodóra COr  i Jana Drewniaka COr, do Jego grobu udała się grupa pielgrzymów złożona z przedstawicieli chóru i orkiestry. Trasa nasza wiodła przez Kahlenberg, Wenecję do Rzymu.

                Widok na Kanał Grande-WenecjaW Wiecznym Mieście mogliśmy zwiedzać najróżniejsze zabytki. Najważniejszym i niezapomnianym przeżyciem było pójście do podziemi Bazyliki św. Piotra z hołdem i modlitwą do grobu Jana Pawła II. Możemy tylko żałować jako Polacy i jako grupa zorganizowana, że nie mogliśmy zatrzymać się na dłuższą chwilę przed grobem następcy Chrystusa, by się zamyślić i pomodlić.

                Drugim ważnym wydarzeniem dla nas w trakcie pielgrzymki był pobyt na Monte Cassino, „skrawku ziemi zroszonej polska krwią” – oddając hołd bohaterom polskiej ziemi. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przy dźwiękach Hymnu Państwowego wykonanego przez orkiestrę studziańską „Bazylikon” zostały na cmentarzu żołnierzy polskich złożone kwiaty przez seniorkę chóru, p. Zofię Kowalik w asyście najmłodszych przedstawicieli pielgrzymki. W podniosłym nastroju  sprawowana była Widok na Plac św. Marka ze statku-WenecjaMsza św., podczas której orkiestra grała pieśni: „Boże coś Polskę”, „Rota”, „Tęsknota za Ojczyzną”, „Północny stok”, poświęcone poległym żołnierzom. Orkiestra ze swoim koncertem wystąpiła też w hotelu w Fuggi, gdzie mieliśmy noclegi. Chór nie mógł wystąpić z koncertem z powodu małej ilości osób, ale bardzo aktywnie i chętnie dawał oprawę wokalną podczas odprawianych Mszy św. każdego dnia. Z Monte Cassino udaliśmy się do hotelu na nocleg, aby wcześnie następnego dnia udać się na miejsce życia i działalności św. Franciszka (Asyż). Po celebrowanej Mszy św. W Bazylice Patriarchalnej zwiedziliśmy Asyż Górny modląc się przy grobie św. Franciszka. Chwila na ostatni zakup pamiątek, skierowanie wzroku na Asyż i w drogę do domu.

Maria Małachowska

Grażyna Łuczyńska

Most nad Kanałem Grande-Wenecja Plac św. Marka-Wenecja W tle Bazylika św. Marka-Wenecja

Tu nocowaliśmy Przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II Koloseum-Rzym

  Odpoczynek przy fontannie-Rzym Fontanna di Trevi-Rzym Zamek Anioła-Rzym

  Monte Cassino z widokiem na Klasztor Asyż Wejście do Bazyliki na Monte Cassino

wlochy16 Uliczka w Asyżu