Budżet Obywatelski PDF Drukuj Email
piątek, 29 września 2017 15:29

Kod zadania W 213

• Promocja województwa poprzez plenerowe spotkania z kulturą i historią w gminie Poświętne i nie tylko, to m.in. obchody 50-lecia koronacji Obrazu Świętej Rodziny w Studziannie. Jest to trzydniowy cykl uroczystości, który ma na celu podkreślenie rangi tak wyjątkowego jubileuszu jakim była koronacja Cudownego Obrazu w Studziannie 18 sierpnia 1968 r. Uroczystościom wówczas przy olbrzymiej ok. 200 tysięcznej rzeszy pielgrzymów przewodniczył Ks. Kard. Stefan Wyszyński – Prymas Polski. Mszę św. Koronacyjną sprawował Jego Eminencja Ks. Kard. Karol Wojtyła – ówczesny Metropolia z Krakowa, późniejszy Ojciec święty Jana Paweł II. Realizacja zadania przyczyni się do promowania polityki prorodzinnej oraz znaczenia rodziny w społeczeństwie. Wydarzenie ma charakter ponadregionalny o znaczeniu kulturalnym, historycznym oraz religijnym. Patronat medialny obejmą media lokalne i regionalne. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele duchowieństwa, władze samorządowe, liczni pielgrzymi, turyści oraz mieszkańcy Gminy. Bardzo bogaty plan wydarzeń obejmuje m.in. kino plenerowe, występy znanych artystów i zespołów np. Filharmonii Łódzkiej oraz wystawy artystów Akademii Sztuk Pięknych. Zwieńczeniem jubileuszu będzie uroczysta Msza Święta 19 sierpnia 2018 r. o godz. 12:00 pod przewodnictwem Jego Eminencji Ks. Kard. Stanisława Dziwisza naocznego świadka wydarzeń z przed 50 lat.

Poprawiony: piątek, 29 września 2017 15:43

Odpust Św. Michała Archanioła PDF Drukuj Email
środa, 31 sierpnia 2016 07:09

ODPUST KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W STUDZIANNIE

23 - 24 września 2017 r.

1. 1.Wszystkich zainteresowanych prowadzeniem działalności handlowej w czasie odpustu ku czci św. Michała Archanioła w Studziannie w dniach 23-24 września br. informujemy, że obowiązują zasady ustalone w roku ubiegłym (2016).
  2. 2.Oznacza to, że osoby, które otrzymały upoważnienie do handlu na terenie przyklasztornym w roku 2016 po okazaniu tego upoważnienie będą mogły zająć to samo miejsce także w tym roku, pod warunkiem jednak, że wniosą stosowną ofiarę we czwartek 21 IX 2017 r. w godz. 8.00 - 17.00, okazując upoważnienie z roku 2016.
  3. 3.Ofiary będą przyjmowane na dziedzińcu klasztoru w Studziannie.
  4. 4.Nie dopełnienie tego obowiązku będzie równoznaczne z utratą rezerwacji miejsca i zgody na handel w roku 2017.
  5. 5.Miejsca, na które nie będzie potwierdzenia rezerwacji we czwartek będą rozprowadzane w piątek 22 IX 2017 r. w godz. 8.00 - 12.00.
  6. 6.Informujemy ponadto, że nie przyjmujemy żadnych wcześniejszych rezerwacji telefonicznych, mailowych, itp. Nie będą również honorowane żadne listy społeczno - kolejkowe.
  7. 7.Jedna osoba może nabyć co najwyżej dwa miejsca.
  8. 8.Nie przewidujemy tworzenia nowych miejsc handlowych.

Zasady powyższe będą obowiązywać także w następnych latach.

Poprawiony: sobota, 29 lipca 2017 12:26

Misterium Męki Pańskiej PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 06:59

Misterium Męki Pańskiej