Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Duszpasterskie
sobota, 13 stycznia 2018 17:35

14 stycznia 2018

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 1.Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.
  2. 2.Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
  3. 3.Dziś po Mszy św. wieczornej w Bazylice zapraszamy na „Jasełka” w wykonaniu młodzieży naszej Szkoły w Poświętnem, a członków zespołu orkiestrowego „Bazylikon” na doroczne spotkanie opłatkowe. Wszystkim orkiestrantom gratulujemy zaangażowania i postawy, dziękujemy za uświetnianie uroczystości liturgicznych w naszym sanktuarium.
  4. 4.W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
  5. 5.Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  6. 6.Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w piątek bezpośrednio po zajęciach szkolnych w szkole.
  7. 7.W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka.
  8. 8.Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.
  9. 9.Stowarzyszenie Przyjaciół Bazyliki w Studziannie zaprasza na bal charytatywny w dniu 3 lutego w restauracji „Rancho”. Bliższe informacje i zapisy u pana Mariana Pisarskiego i Marii Łuczkowskiej.

10. Wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii w tym tygodniu będzie wg następującego porządku:

• Jutro od godz. 9:00 – Kozłowiec, a od godz. 15:30 pozostała część Studzianny od strony Poświętnego.
  • We wtorek od godz. 15:30 Poświętne ul. Główna numery parzyste od św. Anny w kierunku św. Józefa i ul Jaśminowa od św. Józefa
  • W środę od godz. 15:30 Poświętne ul. Szkolna, Łąkowa, Mostowa i Podwiatraczna
  • W czwartek od godz. 15:30 Poświętne Górka Św. Marka i ul Główna pozostałe numery parzyste

W tym tygodniu patronują nam:

• W środę 17 I – św. Antoni, jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • A w piątek 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.